W najbliższy weekend meczem wyjazdowym z Eneą AZS Poznań swoje zmagania na koszykarskich parkietach rozpoczną dziewczęta w rozgrywkach II ligi. Nasz klub po ponad 3 letniej przerwie ponownie wystawia zespół w rozgrywkach seniorskich w kategorii kobiet.

 

 

W sezonie 2013/14 dziewczęta pod szyldem King Wilki Morskie występowały w ekstraklasie kobiet. Był to niestety ostatni sezon, w którym to nasze „Wilczyce” gościły na seniorskich parkietach. W rozgrywkach centralnych nasz zespół zajął wtedy 6 miejsce w Mistrzostwach Polski seniorek. W tamtym zespole występowały m.in. takie zawodniczki jak Agnieszka Kaczmarczyk, Julia Adamowicz czy  Aneta Kotnis obecne reprezentantki Polski.

Od sezonu 2017/2018, nasz klub powraca ponownie do projektu „Wilczyce”, czyli udziału dziewcząt w rozgrywkach seniorskich. Od tego sezonu młodzieżowe wychowanki klubów Kusy Szczecin oraz Wilków Morskich wzmocnione dziewczętami z innych klubów przystępują do rozgrywek II ligi żeńskiej.
Pierwszym trenerem zespołu Wilczyc został Marcin Szewczyk, pomagać mu będzie jako grająca asystentka Justyna Szewczyk ( grająca również w ostatnim sezonie ekstraklasy w sezonie 2013/14 )
Celem zespołu w pierwszym sezonie na seniorskich parkietach będzie przede wszystkim zbieranie doświadczenia oraz pokuszenie się o jak największą liczbę zwycięstw.

Tegoroczna II liga  - grupa zachodnia, którą prowadzi Wielkopolski Związek Koszykówki podzielona została ze względów logistycznych na dwie grupy. W grupie, w której występować będą nasze dziewczęta wystąpią

  • Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski
  • Enea AZS Szkoła Gortata Poznań
  • MUKS Poznań
  • MUKS WSPSUPRAVIS Bydgoszcz
  • UKS Lider Swarzędz
  • Kusy Wilki Morskie Szczecin

Liga rozgrywana będzie systemem każdy z każdym, następnie 4 najlepsze zespoły przystąpią do dalszych rozgrywek o awans do I ligi

W zespole Wilczyc w sezonie 2017/2018 wystąpią następujące zawodniczki:

Dzień wcześniej, tj. w sobotę 21 października swoje rozgrywki rozpocznąjuniorki naszego klubu, które zmierzą się w rozgrywkach u18k z ENEĄ AZS Szkoła Gortata Poznań.

Życzymy naszym dziewczętom udanego startu w rozgrywkach nowego sezonu i liczymy na dobre wieście ze stolicy wielkopolski

Darowizna na cele statutowe na rzecz Wilków Morskich !

Wpłacając darowiznę na rzecz naszego klubu odliczysz sobie od podatku dochodowego od 6 do 10% !

Wilki Morskie działają w sferze zadań publicznych określonych w ustawie o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, dzięki temu kwota darowizny (dokonanej przelewem) może być odliczona od podstawy opodatkowania w rozliczeniu rocznym (PIT-37 lub PIT-36).

Dowiedz się więcej...

Najbliższe spotkania

Hala: SP 16 So, 28. Kwi. 2018 10:00
Wilki Morskie Szczecin
Wilki Morskie
King BC II Szczecin
King BC II
-:-

Sponsorzy i partnerzy

Początek strony
facebook